تماس ۶۱ ۳۴ ۸۸ ۴۰ ۰۲۱

آدرس بلوار کشاورز، نبش خیابان ۱۶آذر، پلاک ۷۸ ، واحد ۴۰۱

پروژه شرکت پی‌پک

محتوای هوشمند > پروژه شرکت پی‌پک

پروژه شرکت پی پک یکی از پروژه‌های ارزشمند برای تیم محتوای هوشمند است. در ادامه مطلب، روال همکاری با پی پک وهمچنین میزان موفقیت دراین همکاری را در قالب آمار و نمودارهای مربوط به پروژه با شما در میان می‌گذاریم.

صنعت بسته بندی یکی از صنایع فعال در میان کسب و کارهای جاری کشور است. تمایل بسیاری از ما به خرید مواد خوراکی و یا غیر خوراکیِ بسته بندی باعث شده تا کارآفرینان بسیاری به ایجاد کارگاه‌های بسته بندی در سرتاسر ایران راغب شوند. همین نیاز، میزان تمایل به آگاهی در خصوص دستگاه‌های بسته بندی و کارکرد آنها را در سالهای اخیر به شدت افزایش داده است.

از طرفی با توجه به فراگیر شدن استفاده از جستجوگرها برای یافتن بهترین کالا، درصد افرادی که در فضای وب به دنبال دستگاه بسته بندی مناسب میگردند روز به روز در حال افزایش است. نمودار زیر میزان تمایل به جستجو در گوگل برای خرید دستگاه بسته بندی در سالهای اخیر را نشان می‌دهد.

 

شرکت پی پک، یکی از بزرگترین واردکننده‌های صنعت بسته بندی در ایران است. این شرکت با مدیریت جناب مهندس زینلی در اوسط سال ۹۶ تصمیم گرفت سهم قابل توجهی از ورودی جستجوها در فضای وب را به خود اختصاص دهد. پس از جلسات متعدد در جهت آشنایی کامل تیم محتوا هوشمند با صنعت بسته بندی، استراتژی مشخصی بر مبنای اولویت ها و منابع شرکت پی پک، و با توجه به ظرفیت شناخته شده در صنعت به کارفرما تقدیم شد.

حاصل اولویت بندی و تدوین نقشه راه و برنامه ریزی دقیق برای تولید محتوای ارزشمند در طی ماه‌ها، به مرور به رشد ارگانیک و شکفت انگیزی در میزان ورودی به وب سایت پی پک ختم شد. قدم‌های بعدی تعریف شده برای شرکت پی پک ورود جدی به شبکه های اجتماعی، تولید محتوای ویدئویی و همچنین سرمایه گذاری محتوایی بر روی دستگاه های بسته بندی خاص و مورد نیاز در کشور است.

در نمودار زیر میتوانید روند رشد پیوسته میزان ورودی وب سایت شرکت پی پک در چند ماه نخست پروژه و سپس ثبات و عدم کاهش در میزان ورودی را مشاهده کنید. فراموش نکنید که

در کسب و کار آنلاین هر ورودی مرتبط به وب سایت، درست مانند سر زدن یک مشتری به فروشگاه شماست. با این تفاوت که شما برای این دسته از مشتری‌ها زمان و انرژی مستقیمی صرف نمی‌کنید.

 

در بازار به شکل سنتی هر فروشنده به نسبت تعداد و تنوع محصولی که داشت در بین مردم شدناخته میشده است. در دنیای کسب و کار آنلاین و خصوصا در مورد جستجوگر گوگل این مفهوم به پارامترهای متعددی بستگی دارد. برای مثال یکی از ملاک ها مهم برای جستجوگر گوگل در  اعتبار سنجی وب سایت شما، میانگین مقدار زمانی است هر کاربر بر روی هر صفحه از وب سایت شما توقف کرده و مشغول مطالعه محتوای متنی و یا مشاهده ویدئویی در وب سایت شده‌ است.

ما در پروژه پی پک با تاکید بر ترکیب محتوای ویدئویی و متنی بیشترین تلاش را برای تولید محتوایی ارزشمند داشتیم. محتوایی که بیشترین میزان مشارکت مخاطب را به همراه داشته باشد. نمودار زیر میانگین زمان حضور مخاطب در وب سایت پی پک را نشان می‌دهد. این عدد تا امروز در حدود ۳ دقیقه و ۷ ثانیه است که در نوع خود عالی و به شدت ماثر محسوب می‌گردد.

 

درخصوص رضایت از راه اندازی و اداره وب سایت شرکت پی پک بایستی عنوان کنم که این تیم، با تولید محتوای پیوسته و پیشنهاد ایده های جالب باعث شدند که وب سایت این شرکت در مدت زمان کم به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کند.

مهندس زینلی – مدیرعامل پی‌پک